Results from German Open Championships - GOC Juvenile II Standard venerdì 16 agosto 2019
Controlla come advertise your product con noi

German Open Championships
Germania - Stuttgart martedì 13 agosto 2019

GOC Juvenile II Standard venerdì 16 agosto 2019

Finale

1  Konstantin Romanov & Arina Guzenko Russia
2  Titas Cesnauskas & Lukrecija Kuraite Lituania
3  Jegors Prokins & Polina Karimova Lettonia
4  Martin Makarov & Regina Peik Estonia
5  Stepan Bajkalov & Elizaveta Shingaleeva Russia
6  Marius Tiberiu Padurean & Adelina Stanciu Romania
Non ti piace l'inserzione?   Diventa un membro di DanceSportInfo!

Semi finale

7  Konstantin Sojko & Marselina Muhamadieva Russia
8  Dmitrij Neledinskij & Aleksandra Kablova Russia
9  Roman Ilyashenko & Anna Kustova Russia
10  Albert Ivan & Ana Rebeca Mitica Romania
11  Yaroslav Nurumov & Ekaterina Tikhonova Lettonia
12  Lukas Jasinevicius & Anastasiya Kulpina Russia

Quarti di finale

13  Dumitru Vrednic & Andreea Sturzinschi Romania
14  Nichita Gustiuc & Arina Cerches Moldavia
15  Ivan Marinich & Veronìka Ryabchuk Ucraina
16  Nikita Petrov & Varvara Saharova Russia
17  Ivan Shubnikov & Eva Ratnikova Russia
18  Cosmin Nicolaescu & Erica Turcan Moldavia
18  Robert Shefer & Sofiya Davydova Russia
20  Andrei Neagu & Raluca Matei Romania
20  Buzdugan Sabin & Tomita Rebeca Bulgaria
22  Gracjan Ruminski & Natalia Wozniak Polonia
23  Josan Dragos & Melisa Iacub Moldavia
24  Robert Të & Aleksandra Dadon Russia
25  Maksim Yudin & Anastasiya Babushkina Russia
26  Egor Chumak & Solomiya Pelyuh Ucraina
26  Vladislav Ursache & Ana-Maria Golea Moldavia
28  Darius Bajureanu & Iuliana Cubreacov Moldavia

2 Round (top 36)

29  Gustas Dovydaitis & Gerda Markeviciute Lituania
30  Raul Gabriel Radu & Ioana Usvat Romania
30  Alexandru Marian Sabin & Iasmina Aniela Andreea Roibu Romania
32  Patrick Cristian Costea & Iulia Elena Gradea Romania
32  Ivan Mysyakin & Amina Sedova Russia
34  Daniil Kurkin & Ekaterina Yaroshchuk Russia
35  Henri Arpad Hofmeiser & Kseniya Selyukova Germania
35  Arsenìj Volyanyuk & Anastasiya Samojlenko Ucraina

1 Round (top 57)

37  Aleksej Zheleznov & Milena Mubarakshina Russia
38  Leonid Litvinov & Maryana Gripich Russia
38  Mathias Andrei Moraru & Ioana Maia Hutanu Romania
40  Laurentii Caracuian & Emili Procopciuc Moldavia
40  Cristian Ghibu & Sofia Gustiuc Moldavia
40  Semen Lebedev & Sofya Konstantinova Russia
40  Kirill Lilleberg & Victoria Makarov Estonia
40  Lulian Vald & Aibhinn Brewer Irlanda
45  Jose Pereira & Elisabeth Martinov Portogallo
45  Egor Shurashov & Elizaveta Rogova Russia
45  Alexandru Taran & Sofia Rosca Moldavia
48  Karlis Bluzmanis & Marta Filimonova Lettonia
49  Eduard Andrei Cosofret & Ioana Ryana Sandu Romania
49  Fedor Kopytov & Elizaveta Pavlyuk Russia
51  Adam Breki Tryggvason & Indiana Iris Hafsteinsdottir Islanda
52  Stefan Mantu & Gabriel Petelca Ucraina
52  Jiahao Wei & Jayden Sum Yi Leung Cina
54  Georgiy Andreev & Elizaveta Solkaryan Russia
55  Patrik Ferenc Patai & Regina Alexandra Lévai Ungheria
56  Erwin-Michael Boden & Emma-Nicole Boden Romania
56  Bogdan Marian Chira & Iulia Maria Cordea Romania
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}