Results from IDSF - IDSF World Youth Standard sabato 26 ottobre 2002
Annuncio pubblicitario
Se non vuoi vedere queste inserzioni Diventa un membro di DanceSportInfo!
Controlla come advertise your product con noi

IDSF
Russia - Moscow sabato 26 ottobre 2002

IDSF World Youth Standard sabato 26 ottobre 2002

Finale

1  Andrei Chubarev & Veronika Vlasova Russia
2  Dmitri Krupnov & Evgenia Elfimova Russia
3  Cosimo Caramia & Antonella Decarolis Italia
4  Domen Valic & Tjasa Vulic Slovenia
5  Matic Pavlinic & Lena Pavlinic Slovenia
6  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldavia
Non ti piace l'inserzione?   Diventa un membro di DanceSportInfo!

Semi finale

7  Edgars Gasjuns & Jelena Samuilova Lettonia
7  Oliver Rehder & Jasmin Rehder Germania
9  Mark Elsbury & Olga Alissievich Inghilterra
10  Denys Drozdyuk & Polina Kolodizner Germania
11  Giuseppe Albanese & Michela Bove Italia
12  Sergej Diemke & Katerina Timofeeva Bielorussia

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarti di finale

13  Roman Migunov & Elena Galagan Estonia
14  Eirik Nydal Adolfsen & Monika Nydal Adolfsen Norvegia
15  Tadas Ivasauskas & Erika Marengolcaite Lituania
16  Tom Erik Nilsen & Pia Lundanes Loewe Norvegia
17  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Repubblica Ceca
17  Martin Køhler & Julie Thagesen Danimarca
19  Igors Kravcenko & Aleksandra Kurusova Lettonia
20  Joonas Sakki & Nora Peltola Finlandia
21  Michael Glikman & Milana Deitch Australia
21  Przemyslaw Juszkiewicz & Paulina Glazik Polonia
21  Sergiu Rusu & Mirona Toncean Gliga Romania
24  Dmytro Zimnenko & Iryna Mikhonik Ucraina

2 Round (top 48)

25  Denis Novikov & Tatiana Lomako Bielorussia
25  Kestutuis Zaica & Iveta Kovalenkaite Lituania
27  Erik Páli & Viktoria Pali Ungheria
27  Roman Zedan & Marian Zedan Romania
29  Mihail Ciobanu & Elena Mantaluta Moldavia
29  Anton Kolyubayev & Ganna Lantukh Ucraina
31  Pavel Bic & Silvie Konderlova Repubblica Ceca
32  Regis Mastroianni & Aurelie Muller Francia
33  Anton Domansky & Erica Ridgeway Stati Uniti
33  Alvaro Insua Castro & Leticia Insua Castro Spagna
33  Ilya Maleko & Kimberley Taylor Inghilterra
36  Dmitri Vassilenko & Anna Borshch Canada
37  Inaki Albiol & Maria Carbonell Spagna
38  Micki Chow & Asta Sigvaldadottir Danimarca
38  Marko Herceg & Ana Herceg Croazia
38  Johannes Koitz & Katrin Bretterklieber Austria
41  Ladislav Gerenyi & Lucia Zavadova Slovacchia
42  Christoph Santner & Maria Santner Austria
43  Michal Oleszczynski & Magdalena Kordaszewska (aka Maj) Polonia
44  Antal Szabó & Alexandra Zsuppan Ungheria
45  Remondo Goedkoop & Serena Goedkoop Olanda
45  Timo Kanto & Kati Immonen Finlandia
45  Roman Sipkovsky & Laura Zmajkovicova Slovacchia
48  Ludvig Jerkander & Henriette Andresen Svezia

1 Round (top 59)

49  Thomas Iraeta & Jade Geropp Francia
50  Danilo Forte & Adriana Di Nardi Irlanda
51  Jonathan Näslund & Emelie Briding Svezia
52  Rafael Holody & Agatha Hansen (aka Holody ) Canada
52  German Tepavicharov & Stela Kukonova Bulgaria
54  Matthew Blackshaw & Helen Candy Nuova Zelanda (Aotearoa)
54  Leonid Lerner & Ana Lerner Israele
56  Denis Pianykh & Alexandra Shut Kazakistan
57  Marcel Oosting & Marleen Suurmeijer Olanda
58  Eemonn Crafar Mulqueen & Sarah Hunter Nuova Zelanda (Aotearoa)
59  Diogo Beirante & Marisa Ferreira Portogallo
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}