Results from German Open 2003 - Juniors II Ten Dance lunedì 18 agosto 2003
foto video
Controlla come advertise your product con noi

German Open 2003
Germania - Mannheim lunedì 18 agosto 2003

Juniors II Ten Dance lunedì 18 agosto 2003

Finale

1  Artem Zubarev & Julia Davydova Russia
2  Igor Colac & Doina Milinceanu Moldavia
3  Diego Martinez & Natalija Veremeeva Germania
4  Alexander Rebrov & Lyubov Mushtuk Russia
5  Andrey Sirbu & Anna Martsenko Russia
6  Alexander Meshcheryakov & Veronica Blagodarskaya Russia
7  Jegors Sislo & Anastasija Gorbacenko Lettonia
Non ti piace l'inserzione?   Diventa un membro di DanceSportInfo!

Semi finale

8  Eimantas Kalinauskas & Austeja Pukaite Lituania
9  Vassili Ivanov & Kristina Olimpieva Russia
10  Andrea De Angelis & Virginia Nocella Italia
11  Anton Korolenko & Ekaterina Sarancha Russia
12  Evgeni Tereshyn & Anya Dvornikova Russia

Quarti di finale

13  Andrey Chekmarev & Irina Zuykova Russia
13  Sebastian Matheja & Sarah Ertmer Germania
15  Denis Balan & Irina Dolinta Moldavia
16  Gleb Snimshchikov & Valeria Semochkina Russia
17  Pavel Borozdov & Ekaterina Kirillova Russia
17  Szymon Bozek & Michaela Riedlova Repubblica Ceca
17  Timur Namazbayev & Nadezhda Menshikova Russia
17  Martins Vargulis & Zane Lase Lettonia
21  Oleksandr Kravchuk & Anzhelika Kumar India
22  Dmitri Kitaev & Yulia Tomilina Russia
23  Dmitri Poskochin & Valentina Kazakova Russia
24  Kirill Spinu & Iulia Gurkina Moldavia

3 Round (top 40)

25  Vladimir Arkihipenko & Marina Kravtsova Russia
26  Imantas Joneckis & Martyna Mickute Lituania
26  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgaria
26  Jaak Vainomaa & Irina Dresvjannikova Estonia
26  Evgeni Vinkurov & Iulia Baturina Russia
30  Maxim Furtuna & Ksenia Spinu Moldavia
30  Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ucraina
32  Nikita Donitchev & Katia Pietrova Russia
33  Juri Agiejev & Veronika Golodneva Russia
33  Vasili Poplavskiy & Oxana Lavrinenco Moldavia
35  Ilia Yamschikov & Anna Mikhalovskaja Russia
36  Arkadiusz Guzierowicz & Joanna Grudzien Polonia
36  Egidijus Liaudanskas & Justina Inkrataite Lituania
38  Alexander Egorov & Margarita Lukovnikova Russia
39  Sergey Spiridonov & Maria Timokhina Russia
40  Alari Liiv & Veronika End (aka Korotnikova) Estonia

2 Round (top 60)

41  Kirill Ganopolskyy & Nelli Reiser Germania
42  Adrian Bartczak & Joanna Sztajerowska Polonia
42  Aleksander Dorofeev & Anna Korol Russia
42  Evgeny Urazgildeev & Ekaterina Jones (aka Sokolova) Russia
45  Gordey Levchenko & Elena Kolyagina Russia
45  Alexander Parhomovski & Jana Ritter Germania
45  Oleg Tallalai & Tatiana Ivanova Russia
48  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Lituania
49  Guillem Pascual & Cristina Gomez Castro Spagna
49  Tomas Skrodenis & Indre Kavaliauskaite Lituania
51  Atanas Mesechkov & Iana Akimova Bulgaria
51  Stanislav Strinzha & Victoria Kazmina Kazakistan
53  Nikita Bokarev & Irina Kukleva Russia
54  Petru Moscaliuc & Olga Goncearuc Moldavia
55  Tamás Varga & Petra Pandúr Ungheria
56  Wen-bo Fan & Zhou Ya Xu Cina
57  Alexander Schneider & Anna Seltenreich Germania
58  Kaspars Logins & Madara Kumelina Lettonia
59  Denis Buga & Viktoria Mysnik Russia
59  Pavel Kokorin & Tasja Schulz Germania

1 Round (top 77)

61  Alexander Ponomarev & Anna Zelnekova Russia
62  Pasquale Pirozzi & Rosa Anna Paone Italia
63  Nicolae Colac & Ina Chicu Moldavia
64  Pol Chamorro & Lorena Bargallo Spagna
64  Rustam Galiullin & Yulia Shorokhova Russia
64  Lars Weingarten & Sabine Vorbrodt Germania
67  Zsolt Birta & Orsolya Deak Romania
67  Dumitru Pascu & Marica Derdene Romania
69  Dmytro Shumygay & Tetyana Terekhova Ucraina
70  Dmitrij Niemann & Jasmin Ragtschaa Germania
70  Willy Wursch & Adrienne Jugl Germania
72  Joel Gonzalez & Ariadna Gil Spagna
72  Jie-si Li & Huan Huang Cina
74  Sergej Orechkov & Julia Ebelt Germania
75  Sebastian Lucke & Ingrid Altmann Germania
75  Manuel Schöke & Melanie Schöke Germania
77  Jevgenijs Suvorovs & Nina Bezzubova Lettonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}