Results from 36th Blue Band of the River Spree - IDSF Senior I Open Standard domenica 23 marzo 2008
foto video
Controlla come advertise your product con noi

36th Blue Band of the River Spree
Germania - Berlin venerdì 21 marzo 2008

IDSF Senior I Open Standard domenica 23 marzo 2008

Finale

1  Jörg Hillenbrand & Ute Hillenbrand Germania
2  Thorsten Strauss & Sabine Jacob Germania
3  Jens Neumann & Anke Gillner Germania
4  Gert Faustmann & Alexandra Kley Germania
5  Heinz Josef Bickers & Aurelia Bickers Germania
6  Marco Wittkowski & Petra Fischer Germania
Non ti piace l'inserzione?   Diventa un membro di DanceSportInfo!

Semi finale

7  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Germania
8  Fabian Lohauss & Simone Braunschweig Germania
9  Jürgen Stellmacher & Anne Stellmacher Germania
10  Rene Seyboth & Heike Seyboth Germania
11  Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Germania
12  Michael Gross & Angelika Gross Germania

Quarti di finale

13  Klaus Padberg & Dunja Jansen Germania
14  Dirk Alefsen & Miriam Alefsen (aka Canrinus) Germania
14  Jens Ladiges & Anja Wittkowski Germania
16  Hendrik Claassen & Claudia Schmidt (aka Schäfer) Germania
16  Juha Pihlman & Tiina Toivonen Finlandia
18  Jürgen Beck & Claudia Kleineheismann Germania
19  Nils Goral & Anja Goral Germania
20  Robert Panther & Birgit Panther Germania
21  Damian Kukowka & Bettina Weimann Germania
22  Kim Bartels & Silke Bartels Germania
22  Holger Eissing & Birgit Tomesch Germania
22  Norbert Jäger & Beate-christine Jäger (aka Eberhardt) Germania
25  Detlef Krebs & Andrea Peters Germania

3 Round (top 51)

26  Thorsten Berthold & Sabine Reuter (aka Schiffmann) Germania
26  Ulrich Lindecke & Manuela Schulze Germania
28  Michael Sipek & Susanne Sipek Germania
29  Raymond Reimann & Antje Reimann (aka Schulz) Germania
30  Thomas Meintrup & Beate Meintrup Germania
31  Diethard Govekar & Kerstin Kunzmann Austria
31  Mikhail Kotsar & Olga Melnik Russia
33  Alexander Hick & Petra Alexandra Lessmann Germania
33  Clemens Kalmer & Petra Kalmer (aka Dippl) Germania
33  Andreas Kraushaar & Anja Hesele Germania
36  Götz Bierbaum & Maren Bierbaum (aka Muller) Germania
36  Uwe Bodinet & Cornelia Bodinet Germania
38  Bernd Steines & Annette Bauer Germania
38  Wolfgang Walter & Ilse von Beyer Germania
38  Thomas Will & Sandra Will (aka Schulze) Germania
41  Roland Mayr & Annette Hühn Germania
42  Massimiliano Ciardi & Patrizia Discalzi Italia
42  Andreas Kindt & Anne Hinz Germania
44  Stefan Isenecker & Diane Mongellaz Germania
44  Hannu Kursu & Suvi Lukkari Finlandia
46  Thomas Leinhäupl & Ingrid Greck Germania
46  Kai Schönherr & Silke Ludwig Germania
48  Juerg Briner & Katharina Egli-Gubelmann Svizzera
48  Volker Conrad & Cornelia Conrad Germania
48  Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Germania
48  Christoph Rummel & Jutta Wießmann Germania

2 Round (top 80)

52  Axel Bauer & Silke Sowade Germania
53  Seppo Mustonen & Rita Nevaste Finlandia
53  Josep Maria Poza & Celia Sansano Spagna
55  Klaus Meng & Gabriele Kunau Germania
55  Marius Torka & Barbara Torka Germania
57  Mario Müller & Michaela Frahm Germania
58  Gordan Bedenikovic & Susanne Krieger Germania
58  Friedrich Hoppe & Regine Riechers Germania
58  Vitaliy Lakhman & Svetlana Yakovishina Russia
58  Marco Masini & Sabine Masini Germania
62  Thomas Busta & Manuela Busta Germania
62  Ralf Rösch & Nursen Rösch Germania
64  Juri Henning & Iris Pernat Germania
64  Ulf Nagel & Doris Nagel Germania
64  Holger Wenzel & Monika Schmitt Germania
67  Markus Eggert & Angela Josteit Germania
67  Helge Neuner & Tanja Neuner (aka Gödecke) Germania
67  Dirk Rapröger & Claudia Thies Germania
70  Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Germania
70  Andrey Ivanov & Anna Ivanova Russia
70  Bernward Kett & Christine Kett Germania
70  Thomas Resch & Susanne Schade Germania
74  Matthias Schoof & Anja Eilers-Schoof Germania
74  Volker Stoermer & Sandra Stoermer Germania
76  Michael Borchardt & Anita Borchardt Germania
77  Ulrich Conrad & Sibylle Conrad (aka Hepp ) Germania
77  Bernhard Hoff & Angela Hoff Germania
79  Guido Pohlmann & Ulrike Meyer Germania
79  Ramen Sen & Fides Matzdorf Inghilterra

1 Round (top 99)

81  Gerhard Baier & Ingrid Cloos Germania
82  Kai Hildebrandt & Anke Tiedemann Germania
82  Jan Pincsek & Edith Carder (aka Pincsek) Austria
84  Indulis Martinsons & Baiba Martinsone Lettonia
84  Uwe Vornkahl & Bettina Mangeng Germania
84  Reinhard Wasmund & Yvonne Henze-hentzschel Germania
87  Bernhard Starz & Barbara Starz Germania
88  Steffan Vogel & Ute Retzlaff Germania
89  Mario Weidner & Susanne Weidner Germania
89  Uwe Wittmann & Sabine Wittmann (aka Dehl) Germania
91  Peter Jöckel & Teresa Jöckel Germania
92  Michel Müller & Elke Rüffler Germania
93  Helmut Harrer & Alexandra Braun Germania
94  Sven Karsten & Claudia Karsten Germania
94  Manfred Nell & Alexandra Würzbauer Germania
96  Reelf Gerdes & Mirja Locnikar Germania
96  Ulrich Scherb & Petra Walliser Austria
98  Marko Holopainen & Ritva Holopainen Finlandia
98  Hans-Jürgen Schulze & Sigrid Schulze Germania
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}